Камион удрил во тунел на патот Градско-Прилеп, тешко повреден возачот

Камион „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (62) од Кавадарци ноќеска околу 1:30 часот удрил во тунел на патот Градско-Прилеп.

Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди, и е примен во Општата болница Кавадарци. Екипа од Полициската станица Кавадарци извршила увид на местото на настанот.

ЛИНК

Hits: 4

Posted in Несреќи при работа and tagged , , , .