Тепачка во спортска обложувалница во Драчево, повредена и вработената

На 01.10.2022 во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во населба Драчево, Скопје пријавила дека по претходна расправија помеѓу две лица, едниот од нив го скршил стаклениот шалтер во обложувалницата при што и нанел повреди, по што истите го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 9

Posted in Несреќи при работа.