Повреден пожарникар додека гаснел пожар во Прилеп

На 17.10.2022 во 16:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се здобил пожарникарот Д.Б.(45) од Прилеп, констатирани во Општа болница Прилеп.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

ЛИНК

Views: 65

Posted in Несреќи при работа and tagged , , .