Млад битолчанец тешко повреден додека извршувал градежни работи за фирма – итно пренесен во болница

На 19.10.2022 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола со повреди бил пренесен Г.Н.(33) од Битола.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи за фирма на објект на улица „Никола Тесла“ во Битола.

ЛИНК

Views: 59

Posted in Несреќи при работа and tagged .