Загина тракторист од струмичко

Вчера попладне во 16.16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, 63-годишниот Ј.Ј. додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот, извести МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

ИЗВОР

Views: 10

Posted in Несреќи при работа.