Млад работник тешко повреден во фабрика во Гази Баба

– Вчера во 10:20 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” со тешки телесни повреди бил донесен Т.М.(22) од Скопје. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фабрика на подрачје на Гази Баба – Скопје, соопштија од Минитсерството за внатрешни работи.

Како што посочуваат од МВР, увид бил извршен, а за настанот бил известен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 62

Posted in Несреќи при работа and tagged , , .