Полицаец повреден во сообраќајка во Скопје

Полицаец бил тешко повреден при сообраќајна незгода во Скопје, која се случило вчера попладне во главниот град.

„На 23.02.2023 во 15:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Т.Т.(54) од с.Јанче и патничко возило „дефендер“, сопственост на МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот на полициското возило, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.“, велат од МВР.

линк

Views: 48

Posted in Несреќи при работа.