Тешко повреден работник во Кавадарци

Вчера во 07.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен Б.Д.(63) од Кавадарци. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фирма во Кавадарци.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

линк

Views: 52

Posted in Несреќи при работа.