Повреден гостиварец при работа во рудник

Вчера (4 април) во 12.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ со тешки телесни повреди бил донесен 60 годишниот И.Е. од Гостивар. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во рудник во гостиварско Старо Чајле.

ЛИНК

Views: 9

Posted in Несреќи при работа and tagged , .