Тешко повреден работник пренесен во гостиварската болница

Вчера (5 април) околу 16 часот и 30 минути во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ со тешки телесни повреди бил донесен 53-годишниот Ф.А. од гостиварско Врапчиште.  Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фабрика покрај регионалниот пат Гостивар-Градец.

ЛИНК

Views: 7

Posted in Несреќи при работа and tagged , .