Тешко повреден пожарникар од Кавадарци

Пожарникар се здобил со тешки повреди на работното место.

Како што информираат од МВР, станува збор за 44-годишник со иницијали Б.М. од с.Тимјаник, неготинско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите на работното место во Територијалната противпожарна единица Неготино.

Извршен бил увид

ЛИНК

Hits: 4

Posted in Несреќи при работа.