Повреден пожарникар при гаснење на пожар во светниколското село Ерџелија

Свети Николе, 28 јули 2023 (МИА) – Повреден е пожарникар од Територијалната Противпожарна единица во Свети Николе, информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова преку писмено соопштение. Во него се вели дека пожарникарот е повреден вчера при интервенција на пожар во селото Ерџелија. Настанот  во Полициската станица Свети Николе бил пријавен  вчера  околу 11.45 часот.

– При гаснење на пожар во штала во село Ерџелија, светиниколско, со повреди се здобил 49 годишен пожарникар од Територијалната противпожарна единица Свети Николе. За случајот бил запознаен Јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Свети Николе, се вели во писменото соопштение на СВР-Штип.

Visits: 83

Posted in Несреќи при работа.