Тешко повреден скопјанец додека работел во фабрика во Кавадарци

На 25.08.2023 во 16:40 часот во ОВР Кавадарци е пријавено дека во Општа болница Кавадарци е донесен повреден Г.Г.(52) од Скопје кој според пријавеното се повредил при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци.

Oд лекар му е констатирана тешка телесна повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.