Денеска е Денот на рударите, вчера повреден рудар од Пробиштипско

МВР информира дека синоќа во 20,03 часот во Полициска станица Пробиштип е пријавено дека во 19.20 часот во Јавна здравствена установа во Пробиштип бил донесен повреден Б.В.(46) од с. Ратавица, Пробиштипско кој според пријавеното се здобил со повреда при работа во рудник во с. Добрево.

Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување на лекарска помош.

ЛИНК

Views: 1

Posted in Несреќи при работа.