Во автобус на ЈСП претепан контролор

Вчера во 09.41 часот во Полициската станица Бит Пазар, М.Ш.(36) од Скопје, вработен како контролор во ЈСП Скопје, пријавил дека околу 09.30 часот на бул.„Македонско-косовска бригада“, додека извршувал работни задачи во автобус, бил физички нападнат од Х.Ј, кој употребил и метален предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.