Вработен во обложувалница повреден на лицето по расправија

На 17.10.2023 во 09:20 часот во СВР Скопје, М.И.(24) од Скопје пријавил дека на 14.10.2023 околу 20:00 часот на работното место во спортска обложувалница на подрачје на Аеродром едно лице започнало расправија со него, по што го скршило стаклото од пултот, а тој се здобил со повреди на лицето, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.