Повреден работник во фабрика во Младо Нагоричане

Во Кумановската полиција завчера по 16 часот било пријавено дека со тешки телесни повреди во Ургентен центар Куманово бил донесен Љ.С.(52) од с.Младо Нагоричане, кумановско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во фабрика во с.Младо Нагоричане.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово и трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 3

Posted in Несреќи при работа.