Кумановец се повредил додека работел во фабрика, итно пренесен во болница

Тешко повреден маж вчера бил донесен во Итната медицинска помош во Куманово. Според информациите на МВР,  Т.С.(56) од Куманово, со повредите се здобил на работното место во фабрика во кумановското село Доброшане.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид извршиле увидна екипа од СВР Куманово и трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 3

Posted in Несреќи при работа.