Гостиварец се повредил при работа во месарница

МВР информира дека вчера (4.11.2023) во 14.36 часот во ОВР Гостивар од Општата болница Гостивар било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 60 годишниот гостиватец Д.С..

„Според пријавеното тој со повредите се здобил при извршување на работни задачи во правно лице – месарница. Излезено било на местото на настанот од страна на полициски службеници и бил известен трудов инспектор.“, соопшти полицијата.

ЛИНК

Views: 3

Posted in Несреќи при работа.