Вработена во фабрика во Петровец тешко повредена

На Ургентниот центар во Куманово со тешки повреди била донесена М.П.(38) од Куманово.

Според пријавеното, жената се повредила додека извршувала работни задачи во фабрика на подрачје на Петровец, објави полицијата.

За настанот е известен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 32

Posted in Несреќи при работа.