Градежен работник тешко повреден донесен на Клиника

Тешко повреден 19-годишник вчера бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.Според информациите, З.Љ.(19) се здобил со повредите при извршување градежни работи на објект во изградба на подрачје на Центар.Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и за настанот бил известен инспектор од Државен инспекторат на труд.

ЛИНК

Views: 2

Posted in Несреќи при работа.