Работник повреден во трафостаница во Струмица

На 29.11.2022 во Полициската станица Струмица било пријавено дека Ж.П.(56) од село Ораовица, Радовишко, се здобил со повреди при извршување работни задачи во трафостаница во Струмица. Лицето било пренесено во Медицински центар Струмица за укажување […]

повеќе

Тешко повреден вработен во ЕВН во Тетовско

На 21.11.2022, во 20 часот, во СВР Тетово било пријавено дека околу 18 часот, во тетовско Теарце, во месноста Бигор, 38-годишниот С. С. од тетовско Рогачево, вработен во „ЕВН Македонија“, при извршување работни задачи добил […]

повеќе

Тешко повреден кумановчанец додека извршувал работни задачи

На 05.11.2022 во 11.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Општата болница во Куманово со тешки телесни повреди бил донесен Д.С.(57) од Куманово. Според пријавеното, тој се повредил при извршување работни задачи во […]

повеќе

Еден загинат при судар со трактор

На 29.10.2022 во 16.00 часот било пријавено дека на локалниот пат пред влезот во с.Калањево се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор “фергусон имт 539“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.А.(79) од с.Криволак-неготинско и патничко […]

повеќе

Загина 27-годишен тракторист од беровско

Вчера попладне во 12.40 часот во Полициската станица Берово, од Итна медицинска помош било пријавено дека од село Митрашинци со повреди добиени при превртување на трактор бил донесен 27-годишниот Г.Л., при што од страна на […]

повеќе

Тешко повреден вработен во Македонски шуми во Битола

Тешко повреден 61-годишен маж од Битола бил пронајден на работното место ЈП-Македонски шуми подружници ’Кајмакчалан“ во Битола. На 27.10.2022 во 13.25 часот во СВР Битола е пријавено дека во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници […]

повеќе

Тешко повреден полицаец

Синоќа во полициска станица Блаце е пријавено дека при извршување на работни активности се повредил еден полициски службеник.  Тој бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември”, каде му била констатирана тешка телесна повреда. ЛИНК […]

повеќе

Тешко повреден скопјанец примен во клиника, откако бил повреден во фабрика

На 21.10.2022 во 09.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешка телесна повреда бил донесен И.Д.(45) од с.Студеничани, скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повредата додека […]

повеќе

Млад битолчанец тешко повреден додека извршувал градежни работи за фирма – итно пренесен во болница

На 19.10.2022 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола со повреди бил пренесен Г.Н.(33) од Битола. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи за фирма на објект […]

повеќе

Повреден пожарникар додека гаснел пожар во Прилеп

На 17.10.2022 во 16:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се […]

повеќе

Трактор излета од пат во пробиштипско, повредени возачот и дете

Возач на трактор и малолетник се повредени откако трактор излетал од патот во пробиштипско. На 07.10.2022 во 15.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат на место викано Пударница, атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, трактор […]

повеќе

Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Денеска (28 септември) во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]

повеќе