Еден полицаец тешко повреден на главата, друг во стомак – дел од напаѓачите кај Степанци уапсени

Двајца од петмината полицијаци кои синоќа беа нападнати кај велешкото село Степанци се тешко повредни, додека останатите тројца се со полесни повреди. Еден од потешко повредените доцна вечерта бил пренесен од болницата во Велес на […]

повеќе

Еден работник загинал, друг повреден во фабрика во Куманово

На 24.09.2020 во СВР Куманово било пријавено дека околу 09.00 часот, во фабрика во Куманово, за време на извршување на работни задачи биле повредени Ч.С.(57) и Р.И.(27), и двајцата од Куманово. Ч.С. од здобиените повреди […]

повеќе

Доцна синоќа тешко повреден работник во Скопје

(фото: архива Република) Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје, Е.Г.(48) од Скопје пријавил дека околу 22.30 часот во фирма на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје, додека извршувал работни задачи, се превртела количка и паднала […]

повеќе

Работник тешко повреден во ХЕЦ Маврово

Синоќа во 19.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен П.Т.(51) од Гостивар, кој се здобил со тешка телесна повреда додека бил на работно место во ХЕЦ Маврово. […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник

На 17.09.2020 во 14.00 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен Б.Н.(56) од Кавадарци, кој се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи на ул.„Битолска“ […]

повеќе

Повредени двајца градежни работници

На 13.09.2020 во 12:20 часот во Одделението за внатрешни работи Кочани, од кочанската Општа болница било пријавено дека околу 11:30 часот во с.Чифлик, при изведување на градежни работи со повреди се здобиле М.Е.(61) и Д.Г.(68), […]

повеќе

Тешко повреден работник при пад од кров

Триесет и седумгодишен кавадарчанец попладнево се здобил со тешки повреди откако паднал од стар кров на производствена хала која била во фаза на реновирање. Оваа информација за МИА ја потврди доктор Дано Кулев, дежурен хирург […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник во Ваташа

Вчера доцна попладне, околу 18.00 часот, во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека Н.Ј.(37) од село Глишиќ, кавадаречко, се здобил со тешки телесни повреди додека изведувал градежни работи на објект во село .Ваташа. Куќата е […]

повеќе

Повреден тракторист од Костурино, откако удрил во земјен брег покрај патот

Вчера околу 18:30 часот на регионален пат Струмица – Валандово, во близина на Валандовско брдо, трактор „ИМТ 529“ со струмички регистарски ознаки, управуван од К.Ч. (54) од село Костурино, струмичко, изгубил контрола и удрил во земјен брег […]

повеќе

Со трактор удрил во земјен брег: Струмичанец тешко повреден

Маж од струмичко со тешки повреди бил пренесен во болница откако претходно со трактор кој го управувал удрил во земјен брег. Според пријавеното, вчера во 18.45 часот било пријавено дека регионален пат Валандово – Струмица, […]

повеќе

Млад работник загинал во зграда во изградба, паднал низ отворот за лифтот

Утрово во скопската полиција бил пријавен трагичен настан кој се случил на улицата „Пушкинова“. Имено, во зграда каде се изведуваат градежни работи, 37-годишник од скопското село Сарај пропаднал во делот каде што се движи лифтот […]

повеќе

Полицајци повредени во сообраќајки во Скопје и Струга

Во сообраќајни несреќи што се случиле вчера во Скопје и во Струга, меѓу повредените се и полицајци. Полицаец од Скопје е повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера утрото на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, […]

повеќе