ПОВЕЌЕ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ „БЕГОВА ЛИВАДА“

На 3.4.2023, во 18 часот, во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Крушево, во близина на местото наречено „Бегова Ливада„, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со […]

повеќе

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје

Во петокот претпладнето околу 11,20 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди е донесен повреден 46-годишниот В.Г. од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил околу […]

повеќе

Загина тракторист во струмичко Сачево

Струмица, 25 март 2023 (МИА) – Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст денеска загина откако се здобил со повреди управувајќи го својот трактор. Веста за МИА ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова. Според […]

повеќе

Повреден скопјанец во Гази Баба додека извршувал работни задачи

Скопјанец на 30-годишна возраст се здобил со тешки телесни повреди дедека узвршувал работни задачи. Според информациите од МВР, вчера во 17.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив […]

повеќе

Тешко повредени двајца работници во Скопје

Двајца работници вчера се здобиле со тешки повреди на работните места. Во 15:10 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешка телесна повреда бил донесен Х.З.(47) од […]

повеќе

Се преврте камион во Тетово, возачот повреден

Поладнево камион излета од коловозната лента на автопатот Гостивар – Тетово, ја скрши заштитната ограда и заврши во дворот од Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај. Според првичните информации од тетовската пожарна, возачот е […]

повеќе

Нови пукотници во Скопје, повреден полицаец пренесен на Ургентен

Нецела недела по убиството на две лица во кафе барот „Шиша“ во центарот на Скопје, синоќа имало нова престрелка во скопски Бутел. Во престрелката е повреден и полицаец кој заедно со уште едно лице биле […]

повеќе

Повреден работник во флотација во рудникот „Саса“

Со повреда на прстите од едната рака во Итната медицинска помош Македонска Каменица бил донесен работник од погонот флотација во рудникот „Саса“. Работникот се повредил вчера додека ги извршувал своите работни задачи. Случајот е пријавен […]

повеќе

Пожарникар е повреден при пожар на куќа во Оризари, Кочанско

Регионалниот Центар за управување со кризи Кочани известува дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Кочани, по дојава во 9.52 часот, инервенирале на гаснење пожар на семејна кука во населба Оризари, Општина Кочани на улица […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник на автопатот Кичево-Охрид

На 7 март 2023 во 13.50 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во Медицински центар Кичево со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(46) од Кичево. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека […]

повеќе

Изгоре возило на бензинска пумпа во Марино, млад работник повреден

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 19:40 часот на бензинска пумпа во село Марино, општина Илинден, настанал пожар во патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Љ.В.(59) од нас.Илинден. Имено, според […]

повеќе