Гостиварец пронајден мртов на работното место

Гостиварец пронајден мртов на работното место  Макфакс Во СВР Тетово, во утринските часови на 15 мај било пријавено дека на работно место во фирма во Гостивар бил пронајден починат гостиварецот Ј.Г. (58). Екипа на Итна […]

повеќе

Тешко повреден млад градежник, работел на објект во центарот на градот

На 11.05.2021 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен И.Љ.(25). Според изјава на очевидец, И.Љ. се повредил додека извршувал работни […]

повеќе

Тешко повреден работник во Дрисла

Со тешки телесни повреди вчера во „Дрисла“ се здобил 45-годишниот Б.Л. од селото Морани, додека извршувал работни задачи во јавното комунално претпријатие. Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека полициски службеници од СВР Скопје […]

повеќе

Полицаец повреден од струен удар од семафор Полицаец се здобил со повреди откако го удрило струја на семафор во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 09.30 часот на крстосница од булеварите „Беласица“ и „Гоце […]

повеќе

Работник се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи

На 08.05.2021 во 14.04 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.А.(47) од с.Марино, скопско, кој како вработен во фирма се здобил со тешки […]

повеќе

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, трудова инспекција ќе го истражува случајот

На 06.05.2021 во 18.56 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека во 18.00 часот кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Х.Х.(57) од Скопје, кој во 18.30 часот починал. […]

повеќе

Тешко повреден работник во гостиварска фабрика

На 04.05.2021 во 09:30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во гостиварска Горна Бањица, извршувајќи работни задачи, Д.М.(52) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид […]

повеќе

Се судрија возило на МВР и „ивеко“, повреден е вработен во МВР

Вработен на МВР се здобил со повреди во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје. На 03.05.2021 во 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу […]

повеќе

Повреден пожарникар

Повреден пожарникар Повреден е 37 годишен пожарникар од Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Свети Николе. Според крими извештајот на СВР Штип, настанот се случил околу 13:15 часот при извршување на работни задачи на зградата на ТППЕ […]

повеќе

Тешко повреден 39-годишен маж при работа во фирма во Дабниште

Триесет и деветгодишниот П.В. се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фирма во село Дабниште. Случајот е пријавен во Секторот за внатрешни работи во Велес вчера во 11.30 часот. Портпаролот на […]

повеќе

Тешко повреден работник од Росоман

Во попладневните часови на 22 април во полициската станица Кавадарци лекари од општата болница во овој град пријавиле дека кај нив со тешки повреди бил донесен 40-годишниот П.В. од Росоман. Според пријавата, тој со повредите […]

повеќе

Тешко повредена работничка во Скопје донесена на Клиника

Со тешки телесни повреди се здобила Т.П.(64) од Скопје додека извршувала работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода. Како што соопшти МВР, Т.П. била донесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза” со тешки телесни […]

повеќе