Тешко повреден работник во Кавадарци

Вчера во 07.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен Б.Д.(63) од Кавадарци. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во […]

повеќе

Полицаец повреден во сообраќајка во Скопје

Полицаец бил тешко повреден при сообраќајна незгода во Скопје, која се случило вчера попладне во главниот град. „На 23.02.2023 во 15:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје се […]

повеќе

Mлада девојка тешко повредена во скопска фирма

Вчера во 18.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди била донесена Е.И.(20) од н.Илинден. Според пријавеното, таа се здобила со повредите додека извршувала работни задачи во фирма […]

повеќе

МЛАД СКОПЈАНЕЦ ПОВРЕДЕН НА РАБОТНО МЕСТО

Млад Скопјанец е тешко повреден на своето работно место при извршување на градежни работи во центарот на Скопје. Ј.К. бил пренесен во градската болница каде е задржан на лекување поради тешките повреди. – На 16.02.2023 во […]

повеќе

Гореше куќа во Штип, пожарникар повреден

Покривна конструкција и кат од куќа вчера изгореа во Штип во населбата Сењак 2. При интервенцијата полесно се повредил еден пожарникар, информираат од Центарот за управување со кризи. Поради силината на пожарот, дополнително биле овикани […]

повеќе

Повреден пожарникар во Гостивар при гаснење на пожар

01/02/2023 11:35 Вчера вечерта пожар околу 20 часот избил во куќа на 62-годишниот И.У. во гостиварски Равен. Од СВР Тетово информираат дека опожарен бил горниот дел од објектот. При преземање мерки за гаснење на пожарот се повредил 43-годишниот пожарникар […]

повеќе

Во клиничката болница донесен тешко повреден штипјанец

На 24.01.2023 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со тешки телесни повреди бил донесен Д.М.(61) од Штип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите на 23.01.2023 додека извршувал работни задачи за […]

повеќе

Работник тeшко повреден на градилиште во Аеродром

Во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешка телесна повреда бил донесен Ѓ.М.(55) од с.Идризово, скопско. Според пријавеното, тој со повредата се здобил на 18 јануари, околу 16.15 часот, додека […]

повеќе

Струмичанец починал од струен удар

Шеесетгодишен струмичанец починал од струен удар, додека извршувал работни задачи, информираа од СВР Струмица. -Во СВР Струмица вчера било пријавено дека во кругот на фирма во селото Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од […]

повеќе

Скопјанка повредена додека работела во фирма

На 14.01.2023 околу 11:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди била донесена М.Џ.(37) од Шуто Оризари – Скопје. Според пријавеното, таа се здобила со повредите додека […]

повеќе