Повреден војник во касарна во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, војник од касарната „Илинден“ бил хоспитализиран откако бил повреден од негов колега, велат од МВР. „Вчера околу 14:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во касарна „Илинден“ во Скопје со […]

повеќе