Повреден војник во касарна во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, војник од касарната „Илинден“ бил хоспитализиран откако бил повреден од негов колега, велат од МВР. „Вчера околу 14:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во касарна „Илинден“ во Скопје со […]

повеќе

Повреден вработен во АРМ во касарната „Еребино“

Вчера во 14,00 часот во полициската станица Тетово било пријавено дека во воениот објект касарна „Еребино“, околу 11,00 часот 59- годишниот И.А од Гостивар, вработен во АРМ, одговорен на одделот за уништување на муниција и […]

повеќе