Починал жител на скопско Огњанци, паднало врз него дрвото што го сечел

На 22.08.2022 околу 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с. Огњанци, општина Петровец, бил пронајден починат Б.Н.(59) од с.Огњанци. Според пријавеното, врз него паднало дрво кое го сечел во негова нива. Лекар […]

повеќе