Вработен во „Комунална хигиена“ починал при несреќа додека собирал смет

Вработен во „Комунална хигиена“ вчера при извршување на работните задачи бил повреден и починал на самото место, извести МВР. -На 14.04.2023 во 09.14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11 Октомври“, при извршување […]

повеќе

Паднал во провалија длабока 20 метри

Oколу 12.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во селото Горна Баница, гостиварско, 72-годишниот Ќ.М. од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека истоварал шут и земја во депонија во атарот на […]

повеќе