Повреден пожарникар во Ченто – завршил со опекотини на вратот

Еден пожарникор се здобил со повреди гаснејќи го пожарот во Ченто на „последна 45-ка“, дознава Прес24. Во гаснето жар влегло во јакната на пожарникарот откако паднал дел од кровната структура. За среќа пожарникарот е надвор […]

повеќе

ПОВРЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НА ПРОТЕСТОТ ЗА ОДБРАНА НА ИМЕТО

Полицаец кој го обезбедувал седиштето на ЕУ во Скопје вечар бил повреден со камен од лице кое присуствувало на протестот организиран од Светски македонски конгрес и Македонските заедници во Европа. Кај едно лице биле пронајдени […]

повеќе