Повреден рудар пренесен во болница

Вчера во рудникот во пробиштипското село Добрево повторно е повреден работник. -На 18.04.2023 во 01.30 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување лекарска помош бил донесен И.С.(53) […]

повеќе

Повреден гостиварец при работа во рудник

Вчера (4 април) во 12.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ со тешки телесни повреди бил донесен 60 годишниот И.Е. од Гостивар. Според пријавеното, тој се здобил со […]

повеќе

Повреден рудар во Пробиштип

На 26.12.2022 во 11:38 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен А.Б.(45) од с.Бучиште, пробиштипско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при […]

повеќе