Млад работник тешко повреден во фабрика во Гази Баба

– Вчера во 10:20 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” со тешки телесни повреди бил донесен Т.М.(22) од Скопје. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека […]

повеќе

Тешко повреден работник додека извршувал работни задачи

На 16.12.2022 во Полициската станица Берово било пријавено дека околу 13.00 часот во фирма во село Ратево, беровско, Ѓ.В.(49) од с.Ратево се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Тој бил пренесен во […]

повеќе

Тешко повреден скопјанец примен во клиника, откако бил повреден во фабрика

На 21.10.2022 во 09.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешка телесна повреда бил донесен И.Д.(45) од с.Студеничани, скопско. Според пријавеното, тој се здобил со повредата додека […]

повеќе

Работник со вилушкар повредил колега

  Работник бил повреден од вилушкар што го управувал негов колега, вчера во фабрика во Виница. Според полицијата, во 18.10 часот во ПС Виница било пријавено дека од Општата болница-Кочани дека кај нив со  повреди […]

повеќе