Работник со вилушкар повредил колега

  Работник бил повреден од вилушкар што го управувал негов колега, вчера во фабрика во Виница. Според полицијата, во 18.10 часот во ПС Виница било пријавено дека од Општата болница-Кочани дека кај нив со  повреди […]

повеќе