Несреќа во Куманово, загина полициски службеник

Полициски службеник загина, друг кандидат за полициски службеник е тешко повреден, а повредени се уште две лица во Куманово, откако во нив удрил 40-годишниот С.Ј, соопшти денеска СВР Куманово. Според полицијата, 45 минути по полноќ […]

повеќе