Tешко повреден тракторист при судир на автомобил и трактор во Битолско

Вчера, во 18.40 часот, во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Нижеполе се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, управуван од З. Б. (61) од с. Карамани, Битолско, […]

повеќе