Тешко повреден градежен работник

Вчера од Ургентен центар Скопје, било пријавено дека Л.Т.(51) од Куманово, бил донесен со тешки телесни повреди. Л.Т. вработен во фирма “Бауер“, бил донесен со тешки телесни повреди ,во пределот на граден кош, здобиени на работно место на ул .„Христијан Тодоровски Карпош“.

Views: 66

Posted in Несреќи при работа.