Работник тешко повреден во Охрид

Вчера во 11.00 часот во СВР Охрид, од болницата Св.Еразмо, било пријавено дека кај нив бил донесен С.Б. (47) од Охрид со тешки телесни повреди во пределот на главата и ребрата.

Поради сериозноста на повредите, С.Б. со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. С.Б. додека изведувал градежни работи на покрив, демонтажа на лесонитни табли, во еден момент паднал од покривот.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/hronika/

Views: 82

Posted in Несреќи при работа.