Војник повреден при воена вежба

Воена полиција при Министерството за одбрана вчера во Полициската станица Неготино пријавиле дека истиот ден околу 12 часот при изведување на воена вежба за боево гаѓање со рачен ракетен фрлач се повредил 35- годишен професионален војник од Скопје.

Со возило на Итната медицинска помош тој бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје, информираат од МВР.

За настанот запознат бил Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициската станица Неготино и припадници од Воената полиција при Министерството за одбрана.

Војник повреден при воена вежба

Views: 128

Posted in Несреќи при работа.