Фатална несреќа во струмичко: Возрасен маж се превртел со трактор, починал на лице место

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека околу 18.30 часот кај место викано „Голаш“ над село Костурино, струмичко, К.М. (64) од село Костурино се превртел од трактор и починал на местото.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: https://republika.mk/971287

Hits: 88

Posted in Несреќи при работа.