Повреден градежен работник во Скопје

Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од селото Св.Петка, Скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект. Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: https://makfax.com.mk/crna-hronika

Views: 118

Posted in Несреќи при работа.