Тешко повреден работник од Скопје

Во 14.29 часот во СВР Скопје било пријвено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен повреден 55-годишниот Љ.А. од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и трудов инспектор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: https://press24.mk/teshko-povreden-rabotnik-od-skopje

Views: 125

Posted in Несреќи при работа.