Кичевец тешко повреден, со моторна пила си го повредил лицето

Н.В.(51) од Кичево при работа со моторна пила се повредил во пределот на лицето.

Несреќата се случила вчера додека работел во објект на улицата „Јане Сандански“

-Н.В. бил пренесен во Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: https://kurir.mk/makedonija/hronika/kichevec-teshko-povreden-so-motorna-pila-si-go-povredil-liceto/

Views: 147

Posted in Несреќи при работа.