ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Утрово повреден полицаец во Скопје додека го чистел пиштолот

Утрово нешто по 6 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се повредил во пределот на левата дланка, дознава Centar.mk

Според неофицијални информации на Centar.mk за време на настанот во просторијата бил и уште еден полициски службеник кој не бил повреден.

Д.Ѓ. бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

ЛИНК

Views: 119

Posted in Несреќи при работа.