Полициски „ландровер“ излетал од патот, полицаец тешко повреден

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил контрола над возилото и излетал од патот, соопшти МВР.

– По незгодата двајцата полициски службеници се пренесени во Медицински центар Гостивар, каде на едниот му се констатирани тешки  телесни повреди, а на другиот телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на Полициска станица Гостивар, соопшти полицијата.

ЛИНК

Views: 128

Posted in Несреќи при работа and tagged .