Tракторист тешко повреден откако излетал од патот

На регионалниот пат Кривогаштани-с. Житоша во Прилеп, Ѓ.Н.(70) од Скопје вчера управувајќи трактор, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во незгодата, тој здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница во Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

ЛИНК

Views: 41

Posted in Несреќи при работа.