Градежен работник паднал и се повредил среде центарот на Скопје- веднаш бил пренесен во болница

На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на ул.„Јордан Мијалков“, паднал и се повредил.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен.

ЛИНК

Views: 58

Posted in Несреќи при работа.