Кавадарчанец тешко повреден во фабрика

На 03.12.2020 околу 11:00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во болницата во Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен В.П.(42) од Кавадарци, кој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фабрика во кавадаречко.

Бил извршен увид на местото на настанот од екипа на ОВР Кавадарци, а за настанот бил известен и трудов инспектор.

ИЗВОР

Views: 54

Posted in Несреќи при работа.