Тешко повредена работничка во Скопје донесена на Клиника

Со тешки телесни повреди се здобила Т.П.(64) од Скопје додека извршувала работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода.

Како што соопшти МВР, Т.П. била донесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза” со тешки телесни повреди.

Од полициски службеници од СВР Скопје бил известен Трудов инспектор и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 39

Posted in Несреќи при работа.