Штипјанец ПОЧИНА НА ПАТ ДО КЛИНИКА, се повредил извршувајќи работни задачи

Штипјанец починал на пат до Клиника, откако претходно се повредил извршувајќи работни задачи.

МВР соопшти дека на 02.07.2021 во СВР Штип е пријавено дека околу 10:00 часот на пристапен пат во близина на асфалтната база на место викано „Ежово Брдо“, се повредил при извршување на работни задачи Г.М.(50) од Штип, додека управувал товарно возило „мерцедес бенз“, со штипски регистарски ознаки.

Тој бил пренесен во Клинички центар Штип, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, а потоа транспортиран кон Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје, при што починал при транспортот.

ИЗВОР

Views: 23

Posted in Несреќи при работа.