Тешко повреден 21-годишен работник од гостиварско

Вчера (12 септември) во 15 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека, работејќи на објект во изградба покрај локалниот пат што ги поврзува гостиварските села Здуње и Дебреше, 21-годишниот А.М. од гостиварско Чегране се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ИЗВОР

Views: 29

Posted in Несреќи при работа.